Czym są teksty synonimiczne?

Posted by majar on Październik 16, 2013 in Teksty SEO |

Jeśli choć odrobinę interesujesz się pozycjonowaniem stron internetowych, zamierzasz lub w przeszłości próbowałeś samodzielnie promować swoją witrynę internetową na określone słowa kluczowe, zapewne spotkałeś się z pojęciem teksty synonimiczne. Czym zatem są tego typu teksty? Co je wyróżnia? I w końcu, czy w ogóle warto z tego typu narzędzi korzystać?

Teksty tego typu zwykle budowane są na bazie pojedynczego tekstu, nazwijmy go tekstem bazowym.  Następnie do takiego tekstu przy pomocy specyficznych znaczników dodaje się dodatkowe wyrazy – synonimy lub wyrazy pokrewne znaczeniowo, a na końcu tak zmodyfikowany tekst wrzuca się do specjalnej mieszarki, która generuje nam już ostateczne teksty – każdy z tych nowo powstałych tekstów jest w pewnym stopniu unikalny, choć naturalnie ich treść będzie do siebie niezwykle zbliżona. To jednak nie przeszkadza robotom internetowym i wyszukiwarkom. Dla nich każdy taki tekst, podobnie jak w przypadku innych tekstów SEO, wydaje się unikalny, a zatem jego wartość pozycjonerska jest całkiem wysoka.

 

Zobacz jak wygląda przykładowy tekst tego typu:

-najpierw tekst bazowy

Ala ma kota i często zabiera go na spacer.

-następnie ten sam tekst uzupełniony o synonimy

 {Ala|Ola|Jola} ma {kota|psa|chomika} i {często|od czasu do czasu} {zabiera go|wychodzi z nim} na {spacer|dwór}.

-po wygenerowaniu w mieszarce otrzymujemy różne wariacje tekstu bazowego, każdy z tych tekstów jest na swój sposób unikalny

Ala ma psa i od czasu do czasu zabiera go na dwór.

Ola ma kota i często wychodzi z nim na spacer.

Ola ma chomika i od czasu do czasu zabiera go na spacer.

Jola ma psa i często wychodzi z nim na dwór.

Ala ma kota i często zabiera go na spacer.

 

Jak widzisz, w bardzo prosty sposób można wygenerować od kilku do nawet kilkudziesięciu różnych tekstów – w zależności od liczby użytych synonimów – wyrazów zbliżonych znaczeniowo. Dzięki tym właściwościom teksty synonimiczne stały się wygodnym narzędziem w rękach pozycjonerów. Naturalnie przy ich pomocy nie zbudujemy zbyt wartościowych tekstów, ale już na przykład teksty jakości preclowej jak najbardziej. Oczywiście jeśli nie masz praktyki w tworzeniu podobnych konstrukcji, nie warto się w to bawić – napisanie takich tekstów można zlecić np. copywriterowi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że stworzone teksty po wymieszaniu pozostaną czytelne i zachowają odpowiednią jakość.

Z tego specyficznego typu tekstów warto korzystać gdy potrzebujesz wielu różnych tekstów przyzwoitej, ale nie najwyższej jakości. Gdy potrzebujesz wielu tekstów w krótkim czasie. Gdy chcesz troszkę zaoszczędzić – zwykle artykuły synonimiczne wychodzą taniej. W innych sytuacjach lepiej postawić na unikalne teksty pisane od ręki – ich jakość jest zazwyczaj lepsza, ale niestety sumaryczna cena sporo wyższa.

Tagi: ,

Copyright © 2013-2019 Teksty synonimiczne All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.